Odmítnout vše můžete zde.


Úvod »Obrazy » Hüttnerová Iva

Hüttnerová Iva

Iva Hüttnerová narozena 17.prosince 1948 je česká výtvarnice, spisovatelka a herečka.

Vystudovala DAMU - obor herectví u prof. O. Sklenčky. Malovat začala v prvním angažmá v Karlových Varech, kde měla r. 1974 i první výstavu. Začala surrealismem, tento styl jí však neseděl a svou parketu našla v osobitému stylu, který vychází z autorčiny záliby v idylickém zobrazování staré Prahy a jejích obyvatel. Navrhovala rovněž kostýmy, jevištní dekorace a plakáty pro různá divadla a televizní pořady.

 

„Hodně mých obrázků je z časů dávno minulých, kdy jezdilo jen pár aut, dámy nosily klobouk i do mlékárny, cídily rodinné stříbro a větraly pruhované duchny… A jejich jediným cílem bylo učiniti manžela šťastným. Asi bych takhle žít nechtěla a neuměla, ale zdá se mi, že tenkrát čas utíkal pomaleji. Pánové byli galantnější, dámy elegantnější a lidé slušnější. Kousek téhle poklidné atmosféry mi uvízl v duši z dětství u babičky. Možná proto se do téhle doby tak ráda vracím ve svých obrázcích,“ vysvětluje autorka. „Stejně ráda maluji i uličky staré Prahy s malebnými obchůdky, hospody, nevěstince, hřbitovy, babičky a dědy, osamělé holky, anděly a lásku ve všech jejích podobách. Prostě maluji, co znám, o čem jsem jen slyšela nebo četla, na co myslím, o čem sním a jak nejlíp umím. Možná proto, že nemám výtvarné vzdělání, je pro mě dodnes vzrušující hledat způsob, jak na to. Když se někomu mé obrázky nelíbí, tak nezoufám a pochvala mně i dnes dělá stejnou radost, jako když jsem začínala. Malování dalo mému životu řád, naučilo mě trpělivosti, pečlivosti a často mi pomohlo vymalovat se z trápení a starostí. Maluji jen tehdy, když se mi chce a to je prakticky každý den. Není to pro mě povinnost, ale práce, na kterou se těším,“ vyznává se malířka.


Vydala 5 autorských knih - Obrázky z lásky, Domácí Štěstí, Jak Upír Uršulín o zuby a ke štěstí přišel, Za domácím štěstím a monografii Iva Hüttnerová. Ilustrovala řadu dalších knížek od různých autorů. Pravidelně vydává oblíbené nástěnné kalendáře.
Dodnes realizovala na 200 autorských výstav v Čechách, na Moravě, na Slovensku, ve Stockholmu a v New Yorku.Řadit podle 
Výrobce  
naše cena 230 Kč

skladem